Adresas: 
Kauno g. 27, Klaipėda
Tel.: 46-383403

Internetinė svetainė: 
http://www.klziogelis.lt

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Vakarinė, Dieninė

Savivaldybė:
Klaipėdos apskr. Klaipėdos m. sav.
Tradicijos

Įstaigos tradicijos atspindi vaikų kultūrą, įstaigos populiarumą ir prestižą, koks šeimos vaidmuo, bendravimą ir bendradarbiavimą su socialiniais partneriais.

Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ organizuojami tautiniai – kultūriniai renginiai, kuriuose dalyvauja visa įstaigos bendruomenė ir mikrorajono gyventojai. Rudens vakarojimai su tėveliais, rytmečiai, popietės „Tau, mano Mamyte“, „Kaziuko mugė“, „Jums, tėveliai mūsų dainos ir žaidimai“, „Užgavėnių linksmybės“, „Rieda, rieda kiaušinukai“, „Kalėdos jau pas mus“.

Įstaigoje organizuojamos teminės savaitės:
· „Mano augintinis“;
· „Rudens sveikatos takeliai“;
· „Sveiki dantukai, graži šypsenėlė“;
· Ekologinė savaitė.


Šių švenčių metu vaikų mintys išreiškiamos dailės darbeliais (ruošiamos teminės darbelių, piešinių parodos „Mano tėviškėlė“, „Pavasario linksmybės“, „Rudenėlio spalvos“, „Žiemos paslaptys“.

 

"Augam saugūs ir sveiki Lietuvos šaly“

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vasario 14–19 dienomis organizuota teminė savaitė „Augam saugūs ir sveiki Lietuvos šaly“. Visi šios savaitės renginiai buvo skirti gimtinei Lietuvai.

Pirmadienis – „Kas ta gimtinė Lietuva?“ . Vaikus supažindinome su tautiniais simboliais, žymiais Lietuvos žmonėmis, lankytinomis vietomis. „Keliavome“ Lietuvos žemėlapiu, pabuvojome didžiuosiuose miestuose, supažindinome vaikus su šalimis „kaimynėmis“. Įspūdžius vaikai perteikė kūrybiniuose darbeliuose.

Antradienis – „Aš Klaipėdietis“. Vyko pokalbiai apie gimtąjį miestą, lankytinas vietas, jūrą, gintarą. Vaikai susidomėję vartė nuotraukų albumus, klausėsi sakmės „Jūratė ir Kastytis“ bei piešė ir aplikavo miesto vaizdus.

Ketvirtadienį vyko sportinė pramoga „Keliaujame Lietuvos miestais“, kurią organizavo lopšelio-darželio „Žiogelis“ kūrybinė grupė „Sveikuoliai“. Vaikams buvo paruošta įvairių rungčių, estafečių, užduočių. Pasibaigus pramogai vaikų lauke laukė siurprizai, karšta arbatėlė su medumi ir mandarinai.

Penktadienis – „Praverkime senolių skrynią“. Vaikai apžiūrinėjo senovinius rakandus, puošybos elementus, klausėsi lietuvių liaudies muzikos, pasakų, žaidė lietuvių liaudies žaidimo, susipažino su senolių sveiko maisto paslaptimis. Grupėse lankėsi vaikų močiutės, kurios pasakojo kaip ir kokiomis žolelėmis gydydavosi senovėje, kokius patiekalus ruošdavo. Smagiausia buvo vaišintis močiučių keptais pyragais, sūriu, medumi, mėtų ir čiobrelių arbata.

Šeštadienį ugdytiniai ir auklėtojos eksponavo bei apžiūrinėjo visą savaitę darytus darbelius parodėlėje „Tėviškėlės spalvos“.

Šią savaitę organizuoti renginiai plėtė vaikų žinias apie Lietuvą, ugdė pilietiškumo ir patriotiškumo jausmus, meilę ir pagarbą gimtajam kraštui.